Etapa 1
Vimperk - Boubín

Start proběhne z areálu firmy Rohde Schwarz, kde bude i zázemí pro účastníky. Od školky Rohde Schwarz trasa začne stoupat směrem k Pravětínu, dále na Veselku a po strmé červené turistické značce na vrchol Boubína.

Místo startu: Vimperk

Jedno z nejznámějších sportovních středisek v České republice je známé také díky historické Zlaté stezce, a právě zrekonstruovanému zámku nad městem. V posledních letech zažívá Vimperk skutečný boom a díky své blízké pozici k centrální Šumavě je východiskem pro velké množství turistů a sportovců. Mimochodem právě juniorská mistryně světa v běhu do vrchu Bára Havlíčková je z Vimperka.

Místo cíle: Boubín (1362 m.n.m.)

Boubín díky své dominantní poloze v krajině odedávna poutal pozornost obyvatel Šumavy. Poutaly se k němu různé pověsti a pověry a v době národního obrození byl považován za památnou horu. Dnes je především znám svým pralesem, který vyhlásil již v roce 1958 zde vládnoucí rod Schwarzenbergů. Od roku 2004, kdy zde byla vystavěna dřevěná 21 metrů vysoká rozhledna, častým cílem turistů, cyklistů i běžců.

Popis etapy

Start proběhne z areálu firmy Rohde Schwarz, kde bude i zázemí pro účastníky. Od školky Rohde Schwarz trasa začne stoupat směrem k Pravětínu. Právě zde se závodníci napojí na červenou turistickou značku, po které přes Veselku pokračují vlastně až do cíle. Většinu povrchu zde tvoří rozbitý asfalt a lesní cesty, ale za Veselskou hájovnou se závodníci napojí na úzkou a strmou pěšinu a zdolají zde velkou porci výškových metrů. Závěrečné metry zpestří přeběh po povalových chodnících. Cíl bude umístěn přímo pod rozhlednou na vrcholu Boubína. Trasa bude značena modrými šipkami a fábory. 

14:00 do 16:30
Registrace účastníků (areál firmy Rohde Schwarz)
17:00
Start hlavního závodu na Boubín (areál firmy Rohde Schwarz)
19:00
Poslední závodník v cíli
19:20
Odjezd svozu z pod vrcholu Boubína
20:30
Vyhlášení vítězů etapy (areál firmy Rhode Schwarz)