Etapa 2
Volary - Bobík

Druhá etapa Vás zavede z malého dřevařského městečka Volary na málo známý, ale nádherný vrchol Bobík.

Místo startu: Volary

Malebné městečko mezi vrcholy Bobíka a Sněžné, které proslavila práce se dřevem, ale také nádherný kostel svaté Kateřiny. Místní roubené domky alpského tylu jsou vesnickou památkovou rezervací. Typické jsou také seníky směrem na Mlynářovice, okolo, kterých vede i trasa našeho závodu. Pro sportovce jsou Volary i díky zrekonstruovanému bazénu se saunami, značenými běžeckými okruhy a přímým napojením cyklostezek na páteřní tratě podél blízké Vltavy.

Místo cíle: Bobík (1266 m.n.m.)

Bobík (německy Schreiner) je nejméně známým vrcholem z naší trojice a možná proto jsou také stezky k němu málo prošlapané, původní a opravdu zážitkové. Díky těžbě v posledních letech se navíc z vrcholu otevřeli nečekané výhledy do krajiny Záblatí a Blanice. Ač na vrcholu není rozhledna, tak je výhled srovnatelný s ostatními dvěma kopci.

Popis etapy

Start proběhne z volarského náměstí, které před nedávnem prošlo rekonstrukcí. Po krátkém průběhu historickou částí města zamíří trasa mezi seníky k tak zvaným „Samotám“. Tady se u statků napojí na červenou turistickou značku. První terénní úsek je ještě poměrně mírný, ale po krátkém asfaltovém intermezzu začne trasa prudce stoupat po pěšince až směrem k rozcestí pod vrcholem. Tady se profil srovná, ale poslední kilometr znovu stoupá a technicky je díky kamenům a kořenům solidně náročný. Cíl je přímo u nivelační značky Bobíku. Upozorňujeme, že po dokončení závodu je nutné cca 1,8km sejít v protisměru trasy na rozcestí „Kubrna“, kde je možné využít svoz do Volar. Trasa bude značena modrými šipkami a fábory.

8:00 do 11:00
Registrace účastníků (náměstí)
11:30
Start hlavního závodu na Bobík (náměstí)
13:00
Poslední závodník v cíli
13:30
Odjezd svozu z pod vrcholu Bobíka
14:00
Vyhlášení vítězů etapy (náměstí)